Līvānu stasti

Spirta tvertne
Pirms pārejas uz dabas gāzi stikla rūpnīcās krāsns kurinājās ar naftas produktiem un petrolejas. Tika izstiepts dzelzceļš, pa kuru veda tvertnes. "Melno naftas stacija" vīriešu vidū strādāja arī sieviete. Es neteikšu viņas vārdu.
Tolaik kaut ko sajauca dzelzceļā, un petrolejas vietā, atveda spirta tvertni. Kad galamērķī neieguva spirtu, skanēja signāls, un pēc tiesvedības meklējumi sasniedza stikla rūpnīcu. Bet bija pārāk vēlu. Darbiniece atvēra tvertnes lūku un ignorējot spirta smaržu, atvēra sifona vārstu un ielēja 60 tonnas! spirta vispārējā petrolejas tvertnē.
Tā rezultātā, protams, viņai bija grūti dzīvē. Viņu pat uzaicināja "uz paklāju " Daugavpils KGB. Bet viņas attaisnojums bija pavisam vienkāršs - "Es nedzeru, tāpēc spirta smaržai nepievērsu uzmanību. "
Aizvainojošs stāsts, īpaši kolēģiem - vīriešiem. Viņi mierināja sevi tikai ar vienu - teicot sievietei: "Nu jūs nomazgājat visus sūkņus no-līdz!" Vēlāk viņa atceras ar nožēlu: "Ak, ja tikai es zinātu, ka tas bija spirts..."
Bijušo melnas naftas staciju var apskatīt no satelīta.

Par kazu.
Padomju laikos, viena ģimene turēja kazas. Viņiem bija kaza, spēcīga, skaista, eleganti ragi un bārda. Šajā laikā viņi nodeva (c. sagatavoja oficiāli) māju. Komisija atbrauca uzvalkos kā nepieciešams. Viņi devās apskatīt saimniecību un apstājās pie kazas žoga - pabrīnīties, kaza - skaista! Kazām ir fizioloģiska īpašība - penis ir veidots tā, lai kaza pati var vērst straumi ar kaustisko smaku uz jebkuru malu. Viņš piecēlās uz pakaļkājām, noliecās uz priekšu, uz žoga, skatās prom, skaisto - "par minūti, mīli mani!", un viņš domā, - "svešinieks! nu es tagad parādīšu jums! ", un ne pagriežot galvu nosūtīja savu smirdošu strūklu tieši uz vadoša auditora uzvalku. Viņš nesaprata, kas notiek, paskatījās debesīs, no kurienes lietus saulainā laikā...
Saimnieki, gandrīz nevarēja noturēt sejas izteiksmes uz viņu sejām, cenšoties nesmieties. Galu galā, kā smieties? Māja joprojām nav nodota!
Galu galā, komisija, saņemot kazu feromonus, māju pieņēma.

Krievu valodas iezīmes
Šis stāsts aizsākās dažas paaudzes atpakaļ. Viena kompānija pulcējās pēc mežā ogām. Un, kā vienmēr tas notiek, cilvēki mežā var pazust. Lai nepazaudēt viens otru, ogas vācēji nolēma turēties kopā, un nepamanot vienu sievieti, sāka viņu kliegt:
- Maņ, kur tu esi?!
Uz to viņa ar pilnu nopietnību, skaļi atbildēja:
- Sūnos es pēc ceļiem!

Valodu atšķirības.
Pēckara periodā Latvijā sāka ierasties cilvēki no visas Padomju Savienības. Tajos laikos Līvānos notika šīs stāsts. Nav pārsteidzoši, pat vienai valodai, šajā gadījumā - krievu, ir dažādi dialekti. Viena atbraukuša sieviete vārda vietā "ir" vienkārši teica - "je". Kādu dienu viņa gatavojas svinēt kaut ko, un devās pie kaimiņiem pēc palīdzības. Bez otrās domas, viņai jautāja:
-Kaimiņiene, tev ir je mazas apakštasītes?
Tā mazliet atejot no šoka , teica:
- Ne, tu ko? Pieaugušie tikai!!!

Autovadītāji.
Tas bija apmēram 1990. gadu beigās. Strādāja vienā autoservisā puisis Maris. Pēc remonta, viņš devās, lai pārbaudītu automašīnu. Stūri viņš nepieskrūvēja, bet tikai uz laiku uzlika. Bija ziema, ceļš bija slidens. Viņš brauca pa Fabrikas ielai no Stacijas krustojuma virzienā, "Bioķīmija" rūpnīcas virzienā. Pirms viņa brauc vecs vīrs ar veco auto, vīram bija spriedze, lai paliktu uz slidena ceļa. Maris droši devās apdzīšanā. Vecais vīrs pārsteigti paskatījās uz viņu, viņa acīs varēja izlasīt - "Kur brauc, garīgi..." Maris bija nerātns un uz ātruma noņem nepieskrūvēto stūri un parāda to vecām virām. Pēc tam liek stūri atpakaļ un turpina apdzēst.
Vai jūs varat iedomāties sirmgalvja šoku... :)))

Saruna slimnīcā.
Mēs gaidām rindu rentgenā kabinetā. Garam iet sieviete - pavārs. Viņas paziņa no rindas kliedz:
- Ko staigā? Putra deg!
- Aizveries! Putras jau sen ir gatava. Un tu ko te dari? Lieki uz bumbas pakārt apkārt ar savu veco eļļu, un tagad uz Rentgenu atnāci!

Rotaļīgs suns.
Sieva teica. Viņa iet garam mājai un redz tādu attēlu: No pagalmā izskrien suns un zobos tūr vadu, pakaļ pa asfaltu velkas urbis. Aiz tās izskrien saimniece ar slotu un kliedz pakaļ...
Es gribēju, nofilmēt, bet bija pārāk kautrīgi...

Vēlu naktī...
Nesen sieviete ar meitiņu palika līdz vēlai nakts pie kaimiņiem. Man nācās atgriezties mājās pa neapgaismoto ceļu. Ceļš maz zināms. Un tā ceļš ir tumšs un biedējošs, un vel meita teica frāzi: "Mammu, man tas vīs nevieš ticamību!"

Pazuda.
Līvānu novadā ir viens rajons. Viņš saucas Ubaglīcis. Ļoti skaista vieta pilsētā, bet arī visvairāk noslēpumaina. Ikviens, kas pirmo reizi ir šeit, pārliecinieties, pazust ...
Vienu dienu pulksten divos naktī pie vienas mājas durvīm piezvana. Kad īpašnieks iznāca ārā, ieraudzīja pie sliekšņa, iereibušo cilvēku ar asarām acīs. Pilna izmisuma viņš lūdzās: - Lūdzu, palīdziet man tikt ārā no šā rajona!

Vilciens uz Preiļiem.
Vēl padomju laikos notika šis stāsts:
Jānis piedzēries un neiznāca darbā. Viņām bija paģiras, un viņš steidzas kādā barā uz paģirām. Attiecībā uz ļaunu, kaut kur starp dzelzceļa pārbrauktuves un dzelzceļa stacijas, viņš satika savu bosu. Direktors kļuva sašutis, prasīja, tik un tā, kāpēc ne uz darba? Jānis atbildēja: "Man ir steidzami bizness, vajag braukt uz Preiļiem. Rē vilcienu gaidu". Neiedomājoties atbildes būtībā (Preiļos nav dzelzceļa) direktors neturpinājās vainot Jāni. Protams, pēc tam saprata, un neiedeva Jānim prēmiju. Pēc šā joks ilgu laiku smējās cilvēki.

Divnieks.
Dēls atnāca mājās no skolas, un teica man šādu stāstu:
Viens skolnieks ieradās uz kontroles darbu ar piezīmēm, kuras uzrakstīja uz rokas. Skolotājs, protams, ieraudzīja ierakstus un bez domām ielīka divnieku un parakstu zem tām...

"Es nebāžu viņu tur ..."
Dzīvoja Līvānos viens cilvēks ar vārdu Guntis. Mēs nevaram teikt, ka viņš bija ārprātīgs, vienkārši brīnišķīgs. 80.gados bija pavasara plūdi un vienu ceļu, kur Līču iela satikās ar Dubnas ielu, applūda. Zēniem prieks - braukt ar velosipēdu pa ūdens. Viens no zēniem nolemta braukt pa šo ceļu, un sakodienā "pa kreisi", nokrita grāvī ar visu velosipēdu, tikai cepure peldēja virsu... Blakus bija Guntis. Pietuvojās pie grāvi un skatās. Blakus mājas iedzīvotāji steidzās glābt zēnu. Kad viņi atskrēja, zēns jau pats izglābās un izlēja ūdens no viņas zābakiem. Kaimiņi sāka jautāt Guntim, kāpēc viņš neglāba zēnu. Uz ko viņš atbildēja: "Es nebāžu viņu tur!"

Dzīvs mironis.
Tas bija 70. gados. Dzīvoja Ivanovs. Viņš bija alkoholiķis, daudz gadus pavadījis cietumā. Vienu ziemu viņš tika atrasts piedzēries uz ielas. Atbrauca ātrās palīdzības un konstatēja nekādas dzīvības pazīmes, ārsti ievietoja viņu morgā. Morgā, viņš iesilda, nāca pie prāta un saprata, kur viņš ir, sāka klauvēt durvīs. (Vai jūs varat iedomāties attēlu). Lai izvairītos no skandāls, ārsti bija jāsamaksā viņam divus litrus medicīniska spirta...