Vienas tabulas vēsture.

Nesen atrādu internetā tabulas fragmentu cariskās Krievijas skaitīšanas 1897. gadā. Šā dokumentā pārrakstītas četras ebreju mājas Livenhofā (Līvānos), kur dzīvoja Civian saime. Dokumentā norādīts, ka viņi dzīvoja uz Maskavas ielas, koku mājas ar šķeldu jumtiem. Saskaņā ar tabulu var veikt diezgan interesantu ainu.

Vienā no mājām dzīvoja Hirš un Hinda Civian, viņiem bija 3 bērni - zēns un divas meitenes. Ģimenes galva nodarbojas ar privāto tirdzniecību, Tā aktivitāte bija izplatīta Livenhofā.
Citā mājā dzīvoja Mendelis Civians kopā ar savu māti Dvejra, kura piedzima Fridrihštatā (tagad Jaunjelgava), viņi bija analfabēti. Ar ko nodarbojas Mendelis nav norādīts, taču ģimene varēja atļauties uzturēt māju kalponi - 18 gadus veco meiteni Taubu Vilenski, kura piedzima Varakļānos.
Trešajā mājā dzīvoja astoņi cilvēki. Ģimenes galva - 45. gadus vecais Mojša Civian strādājis par koka pārdevēja asistentu. Pirms 23 gadiem viņš precējies 17. gadus veco daugavieti (daugavpiliete) Hae. Tagad viņiem ir dēls un piecas meitas, vismazākā - tikai 3 gadi.
Ceturtā māja bija vēl bagāta. Māja saimnieks Ābrams Civians, neskatoties uz savu jauno vecumu - 33 gadus vecs, nodarbojas ar privāto tirdzniecību, uztvērējā māju, kurā dzīvoja 10 cilvēki. Viņām un viņai sieva Asnai bija četri bērni - trīs dēli un vecākā, desmit gadu veca meita. Jaunākais dēls piedzimis tikai 6 dienas pirms skaitīšanas. Viņu mājā dzīvoja Latvieši, kuri darīja mājas darbus. Viens no tiem ir 24 gadus veca Mera Šķinum ar piecgadīgo dēlu, Juriju. Lasīt un rakstīt viņa neprot. Bet darba bija daudz daudz, jo māja bija bērns. Vēl mājā dzīvoja jaunais pāris Jānis un Dimle Rosita. Jānis skaldīja malku, rūpējas par lopiem, un veica citus mājas darbus.