Apskates vietas

Pašam apskatīties, citiem parādīt...
Līvāni – tā ir neliela pilsēta un ievērojamu apskates objektu šeit nav daudz, tomēr vienmēr iespējams atrast, ko parādīt šurp atbraukušajiem.

Vecticībnieku lūgšanas nams
vectic_lugsanu_nams Nams atrodas pēc adreses: Vecticībnieku iela - 1.
Vecticībnieku kopiena Līvānos pastāv kopš 20. gadsimta sākuma. 1936. gadā gadā kopienā bija 120 cilvēki, un tā bija mazāka Latgalē. Lūgšanas nams bija neliela koka ēka labajā Daugavas krastā, kas tika iznīcināta ar uguni pēckara gados. 80. gados 20. gadsimta lūgšanu nams tika pārbūvēts ar nelielu kupolu krustu uz jumta. 1998. gadā tika pievienots zvanu tornis ēkas rietumu pusē.

Vladimiras Dievas Mātes ikonas baznīca
IMG_4690Baznīca atrodas pēc adreses: Parka iela - 9.
Ar o.Nikolajas svētību 1937. gadā septembrī tika uzsākta Vladimiras Dievas Mātes ikonas baznīcas celtniecība. Baznīca atrodas gleznainā vietā pie Dubnas upes krasta. Par baznīcas arhitektu kļuva Eparhijas arhitekts Vladimirs Mihailovič Šervinskis. (vairāk)

Svēta Miķeļa Romas katoļu baznīca
katolu_baznica2Baznīca atrodas pēc adreses: Baznīcas iela - 19.
Šī akmens būve, kuru galvenie arhitektūras elementi ir Interjers un baznīcas iekārtas. 1936. gadā, tajā uzstādīts jauns ķermenis, mākslinieka Šēnberga "Svēta Ioana Krustotāja" glezna un 14 krusta gājiena gleznas - vācu mākslinieka Vogela 1 darbu kopijas, 1. puse 19. gs.

Piemineklis atbrīvotājiem
pamjatnik-pushkaPiemineklis atrodas pilsētas parkā, pēc adreses: Fabrikas iela - 6.
Jau 1929. gadā Līvānos bija doma uzcelt pieminekli Līvānu pilsētas atbrīvotājiem, bet tajā laikā, vienotas atzinuma trūkuma un slikto ekonomisko apstākļu dēļ, to nesanāca īstenot. Tikai 3. oktobrī 1934. gadā, 15. gadadienas Līvānu pilsētas atbrīvošanā, tika iesvētīts pieminekļa pamats. Piemineklis tika atklāta 15. maijā, 1935. gadā, 2. aprīlī 1958. gadā padomju vara iznīcināja pieminekli. 2. decembrī 2004. gadā tika atvērts atjaunots objekts.

Latgales mākslas un amatniecības centrs (LMAC) (vairāk)
Centrs atrodas uz pussalas, ko veido Dubna un Daugava - abu upju krastos.
Sīkāka informācija atrodama LMAC mājas lapā.
DSCF0698 DSCF0699

Stikla fabrikas muzejs
Vēl nesenā pagātnē Līvānos atradās Līvānu stikla fabrika ar vairāk kā simts gadus ilgu vēsturi, pazīstama ne tikai visā padomju savienībā, bet arī visā pasaulē. Šobrīd no tās pāri palikušas tikai dažas ēkas, kā arī stikla muzejs, kuru iespējams apmeklēt. (šeit pēc kāda laika būs iespējami papildinājumi, jo stikla muzejs atradīsies amatniecības centrā).
MuzeiStekolnika-b DSCF0712

Pārceltuve
Pārceltuve uz pontoniem pārvietojas ar troses palīdzību, kas pārvilkta pāri Daugavai. Pārcēlušies pāri Daugavai Jūs nonāksiet nedaudz klusākā nostūrī – Zemgales Sēlijā, kur sastopamas cilvēkiem mazāk skartas vietas.
DSCF0703 Parom-karta

Vaiķu laukakmens (Napoleona, Pētera I, Podvinkas lielais)
Laukakmens atrodas Rīgas – Daugavpils šosejas kreisajā pusē, braucot Rīgas virzienā 8 kilometrus no Līvāniem. Tas atrodas netālu no Trepes, lauka malā apmēram 100 metrus no šosejas. Turpat redzamas arī norādes uz akmens atrašanās vietu un arī stāvvieta automašīnām. Kopš 2001. gada laukakmenim piešķirts dabas un ģeoloģijas pieminekļa statuss. Tā garums ir 6.7 m, platums – 5.9 m, augstums – 2.3 m, apkārtmērs – 19.8 m, tilpums – 45 m3; virspuse gluda, tās laukums 23 m2. (palabo arī savā materiālā – kvadrātmetri, nevis kubikmetri) Leģendā teikts, ka vels Daugavā esot metis akmeņus, lai ieriebtu plostniekiem, kā rezultātā izveidojusies Trepes krāce. Pašu lielāko akmeni velns neesot paspējis aiznest līdz upei, jo nodziedājis gailis. Nostāsti vēsta, ka uz akmens esot pusdienojis Pēteris I un zem tā atstājis savu sudraba karoti, bet vēlākos laikos uz akmens pusdienojis pats Napoleons.
Informācijas avots: travelzone.lv.
Vaiku_01 Vaiku_02 Vaiku_karta

Trošu tilts jeb Dubnas laipa
Laipa pār Dubnas upi atrodas 2.5 km attālumā no Līvāniem uz Preiļu pusi. (pagrieziens pa kreisi, braucot pa šoseju uz Preiļiem, pakalnā, līdz upei apmēram kilometrs)
DSC00474 DSC00477 PodvMost

Automašīnu un dzelzceļa tilti Pēterniekos
Tilti atrodas 6 kilometrus no Līvāniem uz Preiļu pusi. Šaursliežu dzelzceļš tiek izmantots kūdras fabrikas vajadzībām, transportējot kūdras purvā iegūto kūdru ar vagonetēm uz rūpnīcu.
DSC01300 DSC01302 DSC01306

Jersikas pilskalns
Jersika-resttour.com2 "Jersikas pilskalns" atrodas Daugavas krastā starp diviem pietekām, 9 km aiz Līvāniem, 200 metru attālumā no Rīga - Daugavpils šosejas. Nosaukums Jersika (Gercik) tiek minēta tekstos no 1203. līdz 1375. Jersikas pilskalns 12. un 13. gadsimtā bija vecais ekonomiskais un politiskais Latgales Jersikas centrs valstī. 13. gadsimta sākumā tajā valdīja Visvaldis. Kad vācu krustneši 1209. gadā uzvarēja Jersiku, tika nozagti baznīcu zvani un ikonas, kas liecināja par Jersikas piederumu kristietībai. Izrakumi šajā vietā ļauj secināt, ka cilvēki šeit dzīvo jau pirmajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras, uz izrakumu teritorijas tika atrastas 10 ēkas. Apvidū bija sena apmetne, un zemākā Daugavas krastā bija kapsēta. Savu vareno aizsardzības struktūra - laukakmeņus Jersikas pilskalns saņēma 11. gadsimtā, kas sakrīt ar Jersikas karaliska stāvokļa nostiprināšanu. Mūsdienās Jersikas pilskalns ir privātīpašums, un to apskati jāsarunā ar īpašniekiem. (vairāk)